Συμμετοχή στο Reflect Festival 2023
Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης τονίστηκε η σημασία των σύγχρονων υποδομών για την πόλη της Λεμεσού και παραθέσαμε λύσεις που μπορούν να δοθούν στο ζήτημα της προσιτής στέγης, μέσω της αξιοποίησης της αδρανούς γης.
Ο πολεοδομικός σχεδιασμός είναι ο παράγοντας που επηρεάζει δραστικά ολόκληρη την ποιότητα της αστικής ζωής. Είναι κάτι σαν το ανοσοποιητικό σύστημα της πόλης. Όταν υπηρετεί τις λειτουργικές ανάγκες των πολιτών και του περιβάλλοντος, η αναβάθμιση της ποιότητας ζωής είναι δεδομένη.
Δείτε την παρουσιάση εδώ:
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-122946-1024x713.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123009-1024x714.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123036-1024x716.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123343-1024x718.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123402-1024x719.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123423-1024x713.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123449-1024x718.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123509-1024x723.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123614-1024x727.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123707-1-1024x726.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123819-1024x723.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123905-1024x720.png)
![](https://yiannisarmeftis.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-05-123934-1024x717.png)